Kto nie musi znaleźć kardiologa? - zdrowie i uroda

kardiolog cieszyn

Co przyczynia się do chorób serca

Choroby serca bywają niezwykle groźne w skutkach, dlatego warto chodzić do kardiologia na badania w celu szybszego wykrycia jakichkolwiek anomalii w działaniu mięśnia sercowego oraz układu krążenia. Kardiolog przeprowadza w swoim ga

Kto nie musi znaleźć kardiologa? - zdrowie i uroda kardiolog cieszyn
binecie szereg różnych badań, jak na przykład ukg serca. W celu uchronienia się od chorób serca dobrze zdać sobie sprawę z tego, jakie są najczęstsze przyczyny powstawania problemów z sercem. Do powstania chorób serca w znacznym stopniu może przyczynić się nieodpowiednia dieta bogata w tłuszcze utwardzone oraz biały cukier. Inną przyczyną występowania chorób serca jest otyłość, gdzie szacuje się, że każdy dodatkowy kilogram zwiększa ryzyko problemów z sercem o 3%. Do samego zawału serca może doprowadzić nałogowe palenie tytoniu. Kolejną przyczyną występujących problemów z sercem, takich jak niewydolność serca czy też nadciśnienie tętnicze, jest niewystarczająca aktywność fizyczna. Prowadzenie siedzącego trybu życia wpływa bardzo niekorzystnie na cały organizm, co może przełożyć się także na powstanie problemów z sercem.


Cennik usług kardiologicznych

Gabinet kardiologiczny oferuje szeroki zakres bezinwazyjnych badań akcji serca. Badaniami wykonywanymi przez kardiologa są UKG serca, EKG serca, próba wysiłkowa oraz Holter EKG. Każde badanie dostępne w ofercie gabinetu kardiologicznego dostarcza wielu informacji na temat działania mięśnia sercowego. Gabinet stomatologiczny posiada własny cennik usług. Ceny za wykonywane badania kardiologiczne często są umieszczone na stronie internetowej danego gabinetu kardiologicznego. Wycena za usługi świadczone przez kardiologów uwzględnia wiele czynników, takich jak koszt sprzętu, utrzymywanie sterylności, czas wykonywania badania oraz wiele innych. Jeśli chcemy poznać konkretną cenę na wykonanie danego badania kardiologicznego dobrze jest odwiedzić stronę internetową gabinetu kardiologicznego, ponieważ często podany jest zakres usług wraz z cennikiem. Każde z badań kardiologicznych wymaga użycia innego rodzaju sprzętu i jest przeprowadzane w różny sposób, więc ceny za poszczególne badania też mogą się różnić.


Przebieg badania Holterem EKG

Jednym z podstawowych badań przeprowadzanych w gabinecie kardiologicznym jest EKG. Specjalną odmianą badania EKG jest metoda Holtera. Holter jest specjalnym urządzeniem, którego zadaniem jest monitorowanie akcji serca przez określony czas. Zwykłe badanie EKG różni się od Holtera EKG tym, że podstawowe badanie trwa kilka minut, co nie zawsze jest wystarczającym pomiarem akcji serca. Badanie Holterem trwa jednak dłużej i pozwala wykryć pewne nieprawidłowości akcji serca w ciągu całej doby. Holter EKG jest urządzeniem, które jest nakładane na 24 lub 48 godzin. Kardiolog zleca badanie Holterem EKG w sytuacji, kiedy zwykłe badanie okazuje się niewystarczające. Holter pozwala na zweryfikowanie różnych zaburzeń dotyczących pracy serca, ocenę skuteczności wdrożonego leczenia antyarytmicznego oraz ocenę sprawności wszczepionego rozrusznika serca. Gabinet kariologiczny oferujący badanie Holterem EKG posiada odpowiedni sprzęt pozwalający na całodobowy zapis akcji serca. Holter EKG sprawdza się w wielu sytuacjach oraz pomaga w wykryciu różnych nieprawidłowości związanych z akcją serca.


Co bada ekg wysiłkowe

Ekg wysiłkowe jest jednym z badań przeprowadzanych przez kardiologa w celu zdiagnozowania problemów z układem krążenia. Dobrze wyposażony gabinet kardiologiczny zajmuje się wykonywaniem ekg wysiłkowego, zwanym także próbą wysiłkową. Badanie ekg wysiłkowego jest badaniem elektrokardiograficznym, które pozwala na ocenę wydolności fizycznej pacjenta. Wykonanie próby wysiłkowej pomaga w zdiagnozowaniu wielu problemów z mięśniem sercowym, jak na przykład pomaga w diagnozie choroby wieńcowej serca. Ekg wysiłkowe wykonuje się zazwyczaj wtedy, gdy pozostałe badania kardiologiczne nie są wystarczające do postawiania trafnej diagnozy pacjenta. Próba wysiłkowa jest przeprowadzana na specjalnej bieżni ruchomej, która monitoruje ekg pacjenta podczas zwiększonego wysiłku fizycznego. Badania ekg podczas wysiłku nie jest więc zbyt skomplikowanym badaniem, może jednak wiele powiedzieć o stanie serca pacjenta, co pomaga w diagnozie wielu problemów z układem krążenia. Ekg wysiłkowe pozwala także ocenić stan pacjenta po przebytym zawale serca.